Diet Plan

Mgr. Lada Nosková, zakladatelka

„Sedmnáctým rokem se setkávám s klienty, u nichž převažuje energeticky bohatá potrava nad vyváženou, biologicky hodnotnou. Je počátkem začarovaného kruhu nejen pro jedince trpící celoživotní nadváhou, ale i pro ty, kteří ve snaze zvládnout namáhavé pracovní tempo, zapomenou na to nejdůležitější na kvalitní a zdravou stravu. A s tím vám chceme pomoci.“


Komfortní dieta pod naším vedením

Naučíme Vás co a kdy v rámci vaší diety jíst

Programy redukce váhy probíhají formou individuálních konzultací s nutriční terapeutkou. Hlavním tématem bude pravidelná nutričně vyvážená strava (dieta). Učíme klienty jíst včas a nedostávat tělo do pocitu hladu a nezvladatelných chutí. S námi zhubnete jídlem. Všichni víme, že trvalá změna se nestane ze dne na den. Ovšem za šest měsíců můžete být o 12 kg lehčí a bohatší o zkušenosti, které budete mít na celý život. Sami se ve své stravě vyznáte a budete ji umět regulovat. Chcete přece nejen zhubnout, ale dosaženou váhu si dlouhodobě udržet.Při hubnutí si na své dietě pochutnáte

Při hubnutí zůstává jídlo prožitkem

Mezi lidmi se traduje heslo: „Co je zdravé, není dobré!“ a naopak. Při slově hubnutí nebo dieta lidi často napadne omezování, odříkání, zákaz chutných potravin. Jenomže tak to nemůže fungovat dlouhodobě. Sestavíme Vám komfortní stravovací plán, kde bude místo i pro potraviny, které na první pohled do dietního plánu nepatří. Cílem rozumného programu hubnutí je, abyste si také pochutnali. Jediné, co byste měli opravdu omezit, je cukr, tučné uzeniny a tvrdý alkohol. Naučíte se mnoho užitečného o potravinách, jejich výběru v supermarketu a o informacích na etiketách. Součástí našeho programu jsou recepty, které klientům pomáhají připravovat a konzumovat nutričně vyvážená a pestrá jídla.


Kdo je nutriční terapeut

Specialisté mají skutečně odborné vzdělání

Nutriční terapeut je odborníkem vzdělaným v oblasti výživy člověka a léčebné výživy. Po dokončení studia získává oprávnění působit
jako odborný zdravotnický personál. V praxi to znamená, že může radit lidem zdravým i lidem se zdravotními komplikacemi jak se stravovat, může navrhovat a sestavovat diety, poskytovat konzultace. Práce je to velmi náročná a zodpovědná.

Pokud potřebujete poradit s jídelníčkem, můžete si koupit knížku, pročíst časopisy, prohledat internet. Najdete spousty „zaručených“ postupů a doporučení.

Někdo si v dobré víře sjedná schůzku s výživovým poradcem. Ale, kdo je vlastně výživový poradce?
Je to člověk, který se rozhodl, že bude někomu radit s výživou. Aby získal živnost na tuto práci, nemusí mít vůbec žádné odpovídající vzdělání, stačí, když bude chtít tuto práci dělat. Může to být švadlena, prodavačka, automechanik, úřednice... Nastuduje si literaturu nebo absolvuje krátký kurz, otevře si poradnu, vytiskne vizitky, založí webové stránky a začne poskytovat "odborné" konzultace.

Pokud však máte zdravotní problémy, jejichž absence je v případě dlouhodobé nadváhy a obezity téměř vyloučena, nebo používáte trvale léky, nemůže výživový poradce navrhovat dietu a jídelníček s vlivem na komplikace obezity.
Jediným člověkem, který má odbornost k tomu něco říci, je, kromě lékaře, nutriční terapeut.